Kobić po trilerju v četrtfinale evropskega prvenstva!

Reprezentanca Bosne in Hercegovine z mladim košarkarjem Zlatoroga Laškega Dinom Kobićem se veseli uvrstitve v četrtfinale evropskega prvenstva za fante do 18 let v Turčiji. čeprav so Latvijci kot prvi ugnali Bosance (74:65), so se ti vseeno skozi šivankino uho prebili do napredovanja.

Računica pred zadnjo tekmo v skupini C je bila povsem jasna – minimalna zmaga bi BIH prinesla prvo, poraz z vključno 10 točkami pa drugo mesto v skupini. Košarkarji z Baltika so tekmo začeli odlično in že sredi 6. minute vodili s +15 (21:6), dve minuti kasneje pa s +19 (27:8). A Bosancem je, podobno kot na tekmi z Izraelom, uspel veliki preobrat. Sredi druge četrtine so se približali na 30:31, na začetku drugega polčasa pa po nizu 12:1 povedli s 45:41. A to ni bilo dovolj za uspeh nad Latvijci, ki so nato znova zagospodarili na igrišču, v končnici pretili tekmecem, a na koncu ostali prekratki za dve točki.

Tekmovanje se bo nadaljevalo v torek. BIH se bo za preboj v polfinale prvenstva ob 18.45 pomerila s Francijo, ki je s tremi uspehi postala zmagovalka slovenske skupine D.

EP ZA FANTE U18, DIVIZIJA A, 1. DEL, SKUPINA C:

3. kolo, nedelja, 18. decembra:
LATVIJA : BOSNA IN HERCEGOVINA 74:65 (29:13, 11:20, 8:19, 26:13)

Že odigrano, Skupina C, 1. kolo, petek, 16. decembra:
BOSNA IN HERCEGOVINA : IZRAEL 103:102 (16:24, 16:25, 23:17, 35:24, 13:12) – po podaljšku