Izgubili pomembno srečanje v Domžalah

Košarkarji Zlatoroga so odigrali tekmo 15. kola Liga Nove KBM proti ekipi Helios Suns.

V tekmo so bolje vstopili domačini in hitro povedli z več kot petimi točkami. V prvi četrtini so vodili že za enajst točk, a so na koncu Laščani ujeli ritem in na prvi odmor odšli z zaostankom štirih točk. V drugi četrtini so igralci Zlatoroga preobrnili rezultat in povedli ter na glavni odmor odšli z rezultatom 36:40.

V začetku tretje četrtine so pobudo ponovno prevzeli domačini in na zadnji odmor odšli z vodstvom petih točk. Tekma se je odločala v zadnji četrtini, natančneje v zadnji minuti. Več sreče so imeli domačini, ki so na koncu prišli do zmage z rezultatom s 79:76.

S porazom so se zmanjšale možnosti za nastop v ligi za prvaka.

Helios Suns : Zlatorog 79:76 (23:19, 13:21,24:15, 19:21)

Strelci: Vodiškar 2, Thomas 9, Zadnik 13, Barič 12, Lisica, Polutak 14, Durnik 6, Popović 9, Miljković8, Grdadolnik 3

V naslednjem krogu bodo Laščani gostovali v Ljubljani pri Iliriji. Tekma bo na sporedu v nedeljo, 4.2. ob 18.00 v dvorani Tivoli.