Drugi dan turnirja v Plznu: U15 za 3. mesto U13 v velikem finalu!

Drugi dan turnirja smo se morali vstati že zelo zgodaj saj je ekipa U14 imela prvo tekmo že ob 8. Tudi ekipa U13 se je zbudila in odšla na tekmo navijati za starejše kolege. Tekmec je bila ekipa Gmunden spremljali pa smo enosmerni promet in sicer so naši fantje od začetka do konca nadzorovali tekmo in z lahkoto preskočili še zadnjo oviro v skupini ter tako zasedli prvo mesto in v nadaljevanju lažjega nasprotnika.

KK ZLATOROG: KK GMUNDEN 71:12 (14:0,24:3,13:5,20:4)

ZLATOROG: HORVAT 4, LESJAK 4, ŠPILER 14, RIBEŽL 16, GLUŠIČ, ŠPAN 8, MASTNAK 6, KOVAČ 5, DJURIČIČ LUKA 14

Po koncu tekme smo se odpravili na zaslužen zajtrk se dobro najedli nato pa smo odšli na bowling kjer so fantje lahko pokazali vse svoje znanje in spretnosti pri podiranju kegljev. Ekipa U14 je nato odšla svojo pot ekipa U13 pa se je odpravila na ogled starega mestnega jedra mesta Plzen. Peljali smo se z tramvajem, ki je bil za nekatere prva vožnja z tem prevoznim sredstvom, zato je bilo še toliko bolj zabavno. V mestu smo naredili nekaj lepih fotografij vendar nam je kmalu zmanjkalo časa in odpravili smo se na kosilo. Po kosilu je sledila prva tekma za ekipo U13 in sicer smo se v četrtfinalu merili proti sosedom iz Šentjurja. Naši fantje so od prve sekunde igrali agresivno kar se jim je obrestovalo in prednost je bila dovolj velika, da so zajetno minutažo dobili tudi mlajši fantje, ki so z nekaj lepimi potezami pokazali, da niso prišli na Češko samo na izlet. Razlika na koncu tekme je bila kar velik in sicer je bil končni rezultat 47:14.

KK ZLATOROG: KK TAJFUN ŠENTJUR 47:14 ( 16:2,14:4,9:6,8:2)

ZLATOROG: BAŠ 6, MINIČ 4, KOVAČ, GARTNER 10, BROD 4, ČATER, DJURIČIČ DAVID 4, DJURIČIČ LUKA 2, KERIN 3, MUMELJ 4, VLAOVIĆ, MAVRIČ 2, ANTEŠEVIČ, STUPAN 4, PIRŠ 6

Takoj za tekmo ekipe U13 pa je svojo četrtfinalno tekmo igrala ekipa U14. Tekmec pa Sokoli iz Kyšehrada.  Začetek je bil zelo izenačen in borben saj je tekma prinašala polfinale. Prva četrtina je bila zelo izenačena in na koncu so bili nekaj bolj spretni naši fantje, ki so vodili za 3 točke. V drugi četrtini je nasprotnik spreobrnil rezultat in prišel do vodstva. Vodstvo so zadržali do konca polčasa in tako so naši fantje zaostajali za 3 točke. Poleg zaostanka pa je bila skrb vzbujujoča tudi poškodba Grege Špana, ki si je poškodoval gleženj. Nasvet trenerja med polčasom je bila popolna ofenziva. Prvi koš so sicer dosegli Sokoli nato pa so zlatorogeci stopili na sceno in z delnim rezultatom 18:0 dotolkli tekmeca. V teh minutah preobrata so odigrali izvrstno obrambo vsi akterji na igrišču pa so odlično opravili svoj posel. Tretjo četrtino so tako fantje dobili s kar 18:4. V zadnji četrtini so delo samo še dokončali in prišli do zelo pomembne zmage, ki jih je popeljala med 4 najboljše ekipe.

KK ZLATOROG: KK SOKOL KYŠEHRAD 54:35 (9:6,7:13,18:4,20:12)

ZLATOROG: HORVAT, LESJAK 7, ŠPILER 4, RIBEŽL 18, GARTNER 14, GLUŠIČ, ŠPAN 3, MASTNAK 8, PIRŠ

Z fanti ekipe U13 smo imeli do naslednje tekme nekaj časa zato smo se odpravili z tramvajem ponovno v mesto in sicer smo se odločili obiskati tehnološki muzej. Fantje so bili navdušeni nad vsemi znanstvenimi poizkusi in eksperimenti lahko pa so se poizkusili tudi v različnih športih. Tudi trenerja sva bila nad videnim navdušena in dobra ura , ki smo jo imeli za obisk je minila prehitro.  Po vseh nakupih smo se z trolejbusom odpravili nazaj v dvorano na ogled polfinalne tekme ekipe U14. Ko smo prišli v dvorano so naši fantje povedli 9:0. Igrali so zelo dobro in v napadu niso imeli nikakršnih problemov. Nato pa je ekipa Hessen začela igrati agresivneje predvsem pa so začeli izkoriščati premoč v višini in moči. Odsotnost Grege Špana se je močno poznala. Z nekaj lahkimi koši so se nasprotniki približali in do polčasa izid spreobrnili. Razlika med polčasom je znašala 4 točke. Tretja četrtina je bila zelo izenačena vendar se naši fantje nikakor niso mogli približati. Razlika po 30 minutah je bila 7 točk. V zadnji četrtini so naši fantje zaigrali agresivno in so poizkušali narediti preobrat. Približali so se samo na 2 točki vendar je za kaj več zmanjkalo moči. Fantje so zabeležili prvi poraz in se bodo jutri potegovali za 3. mesto.

KK HESSEN: KK ZLATOROG 40:35 (4:13,19:6,10:7,7:9)

ZLATOROG: HORVAT,  LESJAK 6, ŠPILER 5, RIBEŽL 20, GARTNER 4, GLUŠIČ, ŠPAN, MASTNAK, PIRŠ

Takoj za polfinalno tekmo ekipe U14 pa je imela polfinalno tekmo tudi ekipa U13. Tekmec pa Nemški predstavnik Chemnitz Niners. V tekmo smo vstopili z pravim pristopom in takoj pokazali, da smo veliko boljši tekmec. Gartner je z svojimi prodori poskrbel, da so fantje že na začetku naredili nekaj razlike, ki je kasneje niso spustili iz rok. Po prvi četrtini je vodstvo znašalo 9 točk. Tudi v nadaljevanju nismo popuščali. Čeprav smo nekaj žog zapravili in zgrešili nekaj odprtih metov smo z dobro obrambo ohranjali prednost in jo celo večali. Prednost ob polčasu pa 17 točk. V drugem polčasu smo imeli samo en načrt in to je bila popolna prevlada na igrišču. Z nekaj odličnimi akcijami se je prednost povečala nad 20 točk in tekmo smo z mirnostjo pripeljali do konca in zmagali z rezultatom 57:30. Fantje so odigrali res odlično tekmo saj tekmec ni bil lahek zalogaj. Tako se je ekipa U13 uvrstila v veliki finale, ki bo potekal jutri ob 10:50. Ekipa U14 pa bo za tretje mesto igrala ob 14:20.

Ekipa U14 si je po polfinalni tekmi privoščila tudi zasluženo kopanje v bližnjih termah kjer so se sprostili po kar 5 odigranih tekmah v 2 dneh.

Takoj pa tekmah in kopanju pa smo se odpravili v naše bivališče in se odpravili spat kajti jutri ima vsaka ekipa še eno zelo pomembno tekmo.