Dober drugi polčas za zmago nad Primorsko

Košarkarji Zlatoroga so na gostovanju pri ekipi Sixt Primorska zabeležili pomembno zmago v boju za razvrstitev pred začetkom Lige za prvaka. Na tekmi 19. kola Lige Nova KBM so bili državni podprvaki z 78:64 boljši od novincev v najmočnejšem slovenskem klubskem košarkarskemu tekmovanju.

Po nekoliko zadržani prvi polovici tekme – Sixt Primorska je po prvem polčasu vodila s 40:32 – so Laščani svoje motorje zagnali v drugem polčasu. V igro so se izbranci Aleša Pipana vrnili z nizom osmih zaporednih točk na začetku tretje četrtine, to pa je bil le del delnega izida 18:5, s katerim je Zlatorog prešel v vodstvo (50:45). Z zelo dobro igro je moštvo iz mesta ob Savinji nadaljevalo tudi v preostanku tekme, vodstvo je minuto za minuto naraščalo, na koncu pa se je Zlatorog veselil zanesljive zmage.

Kar pet igralcev iz Laškega je doseglo dvomestno število točk, s 16 točkami pa je bil najboljši strelec Jan Špan. Ramo Rizvić je vknjižil 15 točk, Igor Tratnik pa je zbral 14 točk in devet skokov. Nejc Barič je z vsestransko igro tekmo končal z 12 točkami, petimi skoki in podajami, mejo desetih točk pa je dosegel še Matej Krušič.

Moštvo Zlatoroga se bo na parket znova vrnilo v torek, ko se bodo Laščani v dvorani Tri lilije na drugi tekmi polfinala Pokala Sixt Alpe Adria udarili s slovaško ekipo MBK Rieker COM-therm. V Ligi Nova KBM so pred Laščani le še tri tekme prvega dela prvenstva. V soboto, 4. marca, jih najprej čaka štajerski obračun z Rogaško, ki je minulo soboto klonila proti Helios Suns (68:76).

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
”Čestitke fantom za zmago, predvsem pa za igro v drugem polčasu, v katerem so dokazali, da si zmage želijo. Če se držijo tistega, kar se dogovorimo, lahko igrajo dobro košarko, tako v napadu kot v obrambi. Bistvo je, da tekmo s Sixt Primorsko čim prej pozabimo in se osredotočimo na torkov dvoboj z MBK Rieker Com-thermom, ki jo moramo dobiti z razliko, višjo od 12 točk. Ravno za toliko točk smo namreč klonili na Slovaškem na uvodni polfinalni tekmi in se tako skušamo uvrstiti v finale Pokala Sixt Alpe Adria.”

Tim Tomažič, igralec Zlatoroga Laškega:
”Po nekoliko slabši igri v prvem polčasu smo se v drugi polovici dvoboja osredotočili na naše napake iz uvodnih 20 minut ter zaigrali bolje. To se je na koncu poznalo tako na igrišču kot tudi pri končnem rezultatu tekme. Soigralcem čestitam za zasluženo zmago. Z mislimi smo že pri torkovi drugi polfinalni tekmi Pokala Sixt Alpe Adria.”