Do pete zmage v ligi za obstanek

Košarkarji Zlatorog so odigrali tekmo 6. kola lige Nova KBM za obstanek in zabeležili 5. zmago. Iz gostovanja v Sežani so odnesli celo kožo in na konto zabeležili zmago z rezultatom 95:97.

Tekma brez resne obrambe se je pričela z delnim izidom 5:0 za Laščane, nato pa so pobudo prevzeli domačini in z zadetim trojkami in nemogočimi meti v drugi četrtini povedli že z petnajstimi točkami. igralci Zlatoroga so do polčasa ujel priključek in na polčas odšli z zaostankom petih točk. Na semaforju je pisalo 55:50.

V drugem polčasu so Laščani prevzeli pobudo in tudi prednost. Vodili so večino časa, a domačini so do zdihljajev tekme ogrožali zmago Laščanov. Zmago je osem sekund do z zadetim prostim metom potrdil Barič, ekipa pa je uspešno obranili zadnji napad domačinov.

Mesarija Prunk Sežana : Zlatorog Laško 95:97 (29:22, 27:28, 22:27, 17:20)

Strelci: Vodiškar 5, Maček 11, Thomas 13, Ledl, Zadnik 3, Barič 10, Lisica, Polutak 2, Durnik 19, Popović 19, Miljković 15, Grdadolnik.

Košarkarji Zlatoroga do konca sezone čakajo še štiri tekme, dve domači in dve gostujoči. Naslednja bo na sporedu že v petek, 13. aprila ob 19.00, ko v dvorani Tri lilije gostuje ekipa LTH Castings iz Škofje Loke.