Po 12 letih Zlatorog znova v finalu DP!

Košarkarji Zlatoroga so na odločilni tekmi polfinala Lige Nova KBM ugnali Uniona Olimpijo (68:59) in se uvrstili v finale!!

Finale se igra na tri zmage. Prva tekma je na sporedu 29. maja ob 18. uri, naslednja bo dva dni kasneje, petindvajseti prvak pa je lahko najprej znan 3. junija ali najkasneje 8. junija, ko je predvidena peta tekma. Zlatorog se je četrtič v zgodovini in prvič po 12 letih uvrstil v finale (1999, 2000, 2004).

Varovanci trenerja Aleša Pipana so se zasluženo uvrstili v finale. Unovčili so prednost domače dvorane, v kateri poraza ne poznajo že tri mesece oziroma devet tekem. Hkrati so imeli danes še bučno podporo s tribun, saj se je v Treh lilijah zbralo blizu 1500 gledalcev, ki so z navdušenjem proslavili uspeh oziroma peto zmago v sedmih letošnjih dvobojih s petnajstkratni državnimi prvaki.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji četrtini. Z delnim izidom 8:2 so Laščani, ki so zaradi poškodbe igrali brez prvega strelca in skakalca ekipe Jamarja Abramsa, v 34. minuti prišli do prednosti 55:49, ki je do konca niso izpustili iz rok. Union Olimpija je najbližje prišla dve minuti in pol pred koncem na 57:54, v zaključnih minutah pa so domačini zadeli vse proste mete, Ljubljančani pa so bili le polovično uspešni. S kazenske črte so skupaj zgrešili 12 metov, oziroma so bili 57-odstotni.

Daniel Vujasinović (7 podaj) je sedem od svojih 14 točk dosegel v zadnji četrtini. Štirinajst točk je dosegel tudi Miha Vašl, dvojnega dvojčka je zbral Chris Booker (15 točk, 12 skokov), blizu pa je bil tudi Goran Jurak (11 točk, 8 skokov). Pri poražencih je s 17 točkami sezono končal Sava Lešić.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:

“Za obe ekipi je bila to težka tekma. Nobena si ni uspela priigrati večje prednosti, z Union Olimpijo smo se vseskozi izmenjavali v vodstvu. Na koncu smo bili mi bolj odločni. Fante moram pohvaliti, saj so si na tem obračunu res prigarali pot v finale. Znova smo dobro igrali v obrambi in zaustavili strelce nasprotne ekipe. Prejeli smo malo točk, na drugi strani pa jih dali nekaj več, kar je bila deviza za to zmago. Že skozi Ligo za prvaka smo kazali, da želimo v finale. Veliko ljudi se nam je smejalo in za hrbtom govorilo razno razne stvari, mi pa smo to vzdržali. Čestitke fantom. Takšne tekme ni bilo lahko odigrati brez Abramsa, ki je bil naša gonilna sila v drugem delu Lige Nova KBM. Celotna ekipa je igrala tudi zanj. Uvrstitev v finale je za nas velika stvar, toda kdor nas pozna, ve, da še nismo rekli zadnje.”