Člani klonili proti Rogaški

Robi Ribežl, trener Zlatoroga:
“Spet naš medel začetek. Igralci enostavno niso znali narediti male osebne napake. Rogaški smo pustili, da se razigra in “razleti” po igrišču.”

Rogaška je v Laško prišla po visoki zmagi na gostovanju proti Šentjurju in je bila ob enem porazu tretja v sezoni, Laščani pa so pred porazom z Rogaško zasedali sedmo mesto.

Po košu Mihe Fona v začetku tretje minute je bilo že 10:2 za goste iz Rogaške Slatine, domači so se po seriji 5:0 še priključili (7:10), a potem skoraj tri minute niso dosegli niti točke in gostje so slabe štiri minute pred polčasom povedli za 14 (21:7). Ko je slabo minuto in pol pred koncem druge četrtine Ivan Miličević zadel vse tri proste mete, je bilo že 20 točk razlike (47:27). Tretjo četrtino so gostje začeli z veliko prednostjo (52:31), a je ta potem padla dvakrat na le osem točk, nazadnje po trojki Tomaža Jereba, ko so domači znižali na 49:57. Po novi trojki Miličevića pa so gostje znova povedli za 19 pol minute pred koncem tega dela igre (73:54) in po delnem izidu 16:5.

Po treh minutah zadnje četrtine je Jaka Štemberger domače približal na 11 točk zaostanka (65:76). A je nato kar deset točk v seriji sam dosegel Fon za 86:65 in prednost gostov je presegla 20 točk, na koncu je znašala +24. Tadej Ferme je bil z 22 točkami prvi strelec gostov in tekme.

V soboto, 16. novembra, bo v 7. kolu Zlatorog v gosteh igral s Hopsi, Rogaška pa bo gostila Terme Olimia Podčetrtek.

ZLATOROG LAŠKO : ROGAŠKA 75:99 (16:29, 15:23, 23:21, 21:26)