Brez Juraka ni uspelo

Gostovanje pri Grosbasketu se ni izšlo po željah Zlatoroga. Peti poraz Laščanov v letošnji sezoni se je tokrat v Grosuplju zaključil z 78:77.

Po odličnih predstavah na pokalnem tekmovanju, se danes Zlatorog v državnem prvenstvu ni najbolje znašel. Kljub temu, da so tekmo dobro začeli, bili ves čas v prednosti in narekovali ritem, sreča na koncu ni bila na strani gostov. Prvi polčas se je končal v prid Laščanov, ko so vodili s 43:35, a so že na začetku drugega dela domačini prikazali drugačno, bolj živahno igro. Prednost Zlatoroga se je manjšala, v zadnji četrtini sta si moštvi celo začeli izmenjavati prednost. Po trojki Bojana Jovanovića so Laščani prišli v vodstvo s 77:76, a je bil takoj zatem pri izvajanju prostih metov polovično supešen Julevič. Zlatorog nato ni dobil skoka, žoga je pripadla domačinom. Gostje so zatem storili še osebno napako nad Trampušem, ki je Grosbasketu zgotovil zmago z 78:77.

Novo priložnost za zmago bodo imeli varovanci Predraga Milovića že čez slab teden, ko v Tri lilije prihaja lokalni nasprotnik Elektra iz Šoštanja. Tekma bo že v petek 6. marca!

Grosbasket: Zlatorog 78:77 (15-22, 20-21, 21-15, 22-19)

Zlatorog: Barič, Ledl, Lisica, Tratnk 10, Durnik, Miklavčič, Jovanović 12, Lapornik 17, Marsović 11, Ponjavić 10, Zagorac 14, Vašl 3

Grosbasket: Jerman 6, Antonijević, Tomič 24, Grubelič 2, Trampuš 10, Julević 10, Hojč, Mali 3, Papac 1, Fon, Zagorac 22.