Po prvi četrtfinalni tekmi Zlatorog zaostaja zgolj za točko

Po prvi četrtfinalni tekmi Pokala Spar med Rogaško in Zlatorogom še zdaleč ni ničesar odločenega. Pred povratnim obračunom, ki bo na sporedu že to sredo ob 19. uri v Laškem, imajo Slatinčani točko prednosti, potem ko so v torek slavili zmago s 63:62.

Prvi obračun je bil skozi celoten prvi polčas zelo izenačen, saj si nobena izmed ekip ni uspela priigrati več kot šestih točk naskoka. To je sicer na začetku 15. minute uspelo domačim, ko je trojko za 25:19 zadel Taylor Johns. Slednji je pred odhodom na glavni odmor poskrbel še za vodstvo svoje ekipe s 34:30.

Po trojki Dragiše Drobnjaka je Zlatorog po 22 minutah igre znova zaostajal z -6 (33:39), a nato v naslednjih štirih minutah z nizom 11:0 napravil preobrat (44:39). Tik pred koncem tretjega dela je zadel Ramo Rizvić že za devet točk naskoka (50:41), a se domači košarkarji niso predali. V zadnjih štirih minutah so po zaostanku z 52:57 so tudi oni dosegli 11 zaporednih točk (63:57), poraz Laščanov pa sta ublažila Jan Špan in Nejc Barič.

Na prvi tekmi je bil v vrstah Zlatoroga s 17 točkami in 11 skoki najuspešnejši Igor Tratnik, 13 pa jih je dodal Miloš Miljković. Špana so tekmeci po povratku na parket zaustavili pri štirih točkah, je pa zato med soigralce podelil kar 10 podaj.

Na finalni turnir pokalnega tekmovanja, ki ga bo letos konec tedna gostila domžalska športna dvorana, se bo uvrstila ekipa, ki bo po seštevku rezultatov obeh tekem imela boljšo razliko med danimi in prejetimi koši. V polfinalu, ki bo na sporedu v soboto ob 18. uri, se bo pomerila z zmagovalcem dvoboja med Helios Suns in Union Olimpijo. Po torkovem srečanju so bližje napredovanju Ljubljančani (87:70).

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
“Za nami je šele prvi polčas četrtfinala Pokala Spar. Že v sredo nas čaka izjemno težka povratna tekma v domači dvorani Tri lilije. Menim, da nobena izmed ekip ni v prednosti. Do napredovanja se bo prebilo moštvo, ki bo vzdržalo ritem, bilo bolj osredotočeno in prikazalo boljšo dnevno pripravljenost. Ekipi se dobro poznata in sta izenačeni, zato tudi v Laškem pričakujem lepo in borbeno tekmo. Naj napreduje boljši!”

Nejc Barič, košarkar Zlatoroga Laškega:
“Prvo polovico četrtfinalnega obračuna Pokala Spar smo izgubili z minimalno razliko. V obrambi smo igrali dobro, nekoliko nam je pešala osredotočenost pri skokih. V zaključku tekme smo dopustili Fermetu in Davisu, da sta se nekoliko razigrala in to nas je stalo uspeha.”